Wykorzystanie dotyku w terapii traumy 14-15.06.2025
Zapraszam na dwudniowe szkolenie poświęcone
zastosowaniu dotyku w terapii traumy w podejściu pracy z traumą rozwojową.
Podczas spotkania przyjrzymy się roli dotyku jako narzędzia wspierającego procesy integracji emocjonalnej i somatycznej. Omówimy kluczowe zasady pracy dotykowej, sposoby dostrajania się do klienta oraz budowania bezpiecznej, nieregresywnej przestrzeni terapeutycznej. Poznamy techniki eksploracji dotykowej wspierające regulację układu nerwowego i odbudowę poczucia sprawczości. Podczas szkolenia omówimy również znaczenie świadomego kontraktowania się z klientem na interwencje dotykowe, uwzględniając jego granice, potrzeby i gotowość. Przedstawimy także sytuacje, w których stosowanie dotyku nie jest zalecane, np. w przypadku braku zgody klienta, obecności silnej dysocjacji lub gdy dotyk mógłby wywołać retraumatyzację zamiast wspierać proces terapeutyczny.
Szkolenie obejmie część teoretyczną, demonstrację oraz praktyczne ćwiczenia, a także możliwość superwizji przypadków wniesionych przez uczestników.
Odbiorcy
Szkolenie kierowane jest do terapeutów modalności NARM oraz do psychoterapeutów, osób szkolących się w psychoterapii, psychologów, studentów psychologii i innych specjalistów zajmujących się zawodowo udzielaniem pomocy psychologicznej w różnej formie zainteresowanych tematyką terapii osób z traumą rozwojową.
Uczestnicy otrzymają zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu oraz materiały dydaktyczne w formie prezentacji ppt.
Koszt udziału w szkoleniu wynosi 1000 zł za osobę (grupa maksymalnie może liczyć 16 uczestników)
Termin: 14-15.06.2025 r.
Formuła: szkolenie odbędzie się stacjonarnie we Wrocławiu
Prowadząca: dr Aleksandra Chybicka-Myszka